Zadzwoń +48 601 35 41 33

TRAWA-GRASS

mgr inż. Mirosław Pecura

plantacje trawników:

 • Gdańsk ul. Tuchomska 10
 • Kaszuby rejon Sierakowic, Lęborka

Tel. 601 35 41 33

trawa-grass@wp.pl

 

Wywiady i artykuły

 • Wywiad dla arka.gdynia.pl

  Na bieżąco opiekę nad murawą Stadionu Miejskiego w Gdyni sprawują pracownicy Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Danielem Czukiem na czele. Przed tak ważnym wydarzeniem, jakim jest spotkanie półfinałowe Pucharu Polski, we wtorek pojawiły się na nim dodatkowe siły w postaci firmy? Trawa-Grass?, której zadaniem jest, aby podczas spotkania w środę piłkarzom na boisku nie przeszkadzało dosłownie nic.

  więcej
 • Wywiad dla trojmiast.sport.pl: Najlepsza murawa w Polsce? Taki dywan tylko w Gdyni

  Klepisko w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i na wielu innych stadionach to zmora niemal wszystkich klubów ekstraklasy. Jest jednak stadion, na którym murawa jest zielona, równa i zazdrości jej cała Polska.

  więcej
 • Wywiad dla trojmiasto.sport.pl: Ekspert od murawy - Trawie na PGE Arenie czegoś zabrakło

  Stan murawy na gdańskiej PGE Arenie odbił się szerokim echem w europejskich mediach. Piłkarze Hiszpanii żalą się, że stan murawy na gdańskim stadionie pozostawiał wiele do życzenia. - Gołym okiem było widać, że znacznie odbiega od ideału - mówi Mirosław Pecura, właściciel Trawa-Grass, firmy opiekującej się murawą m.in. na stadionie miejskim w Gdyni.

  więcej
 • Wywiad dla lechia.gda.pl

  O murawie przy Traugutta z każdą rundą mówi się źle. Sytuacja powinna się jednak z każdym miesiącem zmieniać. Jednym z głównych czynników tej zmiany będzie oddanie do użytku dla piłkarzy boisk treningowych. O boisku zarządzanym obecnie przez gdański MOSiR postanowiliśmy porozmawiać ze specjalistą.

  Mirosław Pecura jest właścicielem firmy Trawa-Grass. Od wielu lat zajmuje się budową boisk trawiastych. Spod jego ręki wyszło kilkanaście muraw, nie tylko na terenie województwa pomorskiego. Jest mieszkańcem Gdańska i kibicem Lechii, dlatego najbliższe jemu sercu jest boisko przy ul. Traugutta.

  W trakcie swojej pracy zawodowej niejednokrotnie uczestniczył w przygotowaniu murawy po której biegają piłkarze Lechii. Opinia na temat boiska stadionu gdańskiej Lechii nie jest jednak najlepsza. Dlaczego tak się dzieje? Co jest najważniejsze w przygotowowaniu dobrego boiska, jak należy przygotować dobrą murawę i co jest dla niej najważniejsze? O to wszystko spytaliśmy pana Mirosława Pecurę w trakcie naszego spotkania na koronie stadionu podczas kwietniowego popołudnia.

  więcej
 • Artykuł Dziennik Bałtycki 2001

  Polacy zapoznali się już z plytą boiska Polonii. Zrobiło na nich dobre wrażenie. Zdaniem Brożka, nawet lepsze niż murawa White Hart Lane (na codzień rozgrywa tam mecze Tottenham Hotspur), gdzie jak mówi była rzadsza trawa.

 • Artykuł Dziennik Bałtycki 2001: Martin Hinter o naszej murawie

  Macie znakomity zespół. Godny awansu do finałów mistrzostw Europy. Sami sobie utrudniliśmy walkę z Polakami przegrywając pierwszy mecz, jednak przyjechaliśmy do Gdańska po zwycięstwo. Wprost perfekcyjnie zagrała polska obrona była nie do przejścia. Po powrocie nie czekaja na mnie żadne gromy, gdyż przegrać z Polską to nie wstyd. Stadion w Gdańsku był osiemnastym, na którym graliśmy i muszę przyznać, że ten obiekt dysponuje zdecydowanie najlepszą płytą spośród wszystkich przez nas odwiedzonych. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie.

 • Artykuł Piłka Nożna 2001: Trener reprezantacji Anglii o płycie boiska

  Globisz dedykował sukces swym gdańskim krajanom. Trener Anglików podkreślił, że jego zespół za granicą nigdy nie grał na lepszej płycie niż ta na stadionie Polonii. Dodał, że gdyby był menadżerem w Premiership natychmiast ściągnąłby czterech piłkarzy Globisza.

 • Artykuł Dziennik Bałtycki 2003: Derby na dywanie

  Murawa przy ulicy Elżbiety uległa renowacji i wygląda jak przysłowiowy dywan. To w tej chwili chyba najlepsza płyta w całym województwie. Na takim boisku piłkarzom chciało się grać.

Kilkanaście innych wywiadów ze mną na temat trawników można znaleźć także w Internecie po wpisaniu w wyszukiwarce mojego imienia i nazwiska - Mirosław Pecura.