Zadzwoń +48 601 35 41 33

TRAWA-GRASS

mgr inż. Mirosław Pecura

plantacje trawników:

  • Gdańsk ul. Tuchomska 10
  • Kaszuby rejon Sierakowic, Lęborka

Tel. +48 601 35 41 33

trawa-grass@wp.pl

 

Historia

Pierwszy polski trawnik z rolkiGDAŃSK 1973

Posiadamy własne już 20-letnie doświadczenie związane z produkcja trawników z rolki oraz wykonawstwem, pielęgnacją i renowacją trawiastych BOISK piłkarskich. Biorąc pod uwagę tradycję rodzinną i pracę mojego taty wspólnie z inż. Antonim Heplem przy hodowli pierwszego w Polsce trawnika rolowanego w Gdańsku od 1973 roku to już 40 lat tradycji.

 

Niewiele osób wie o tym, iż to właśnie w Gdańsku rodziła się historia polskich trawników i boisk trawiastych już 40 lat temu. Otwierał ją mój serdeczny i nieodżałowany przyjaciel i największy znany mi miłośnik trawników, gdańszaczanin, autor książki TRAWNIKI ale i wielu innych opracowań naukowych w tym temacie inż. Antoni Hempel. Miałem przyjemność wykonywać i obsługiwac wiele boisk trawiastych w Trójmieście i Polsce Północnej także współpracując z nim przez kilkanaście lat.

Obsługa boisk EURO 2012

Pierwszym polskim boiskiem o którym stało się "głośno" było boisko Poloni Gdańsk wykonywane przez nas w roku 1998. Trzy lata póżniej zachwyciło ono trenera i piłkrzy młodzieżowej reprezentacji Anglii rozgrywającej na nim mecz eliminacyjny Mistrzostw Europy. Stwierdzili oni, iż za granicą nigdy nie grali na tak dobraj murawie (PIŁKA NOŻNA 04/2001 MARTIN HUNTER trener reprezentacji Anglii). W ostatnim roku mieliśmy też przyjemność obsługiwać w czasie EURO 2012 boiska w Trójmieście-użytkowane przez reprezentacje piłkarskie Niemiec i Irlandii.